ЦСКА се класира на финала в турнира за Купaта на България след епична драма срещу Славия, която мина през дузпи. В редовното време "белите" триумфираха с 2:0 след два ранни гола и изравняване на общия резултат. Последваха продължения и дузпи, при които първите пет бяха точни и за двата отбора, а в седмите и двата тима изпуснаха. Осмата за Славия се оказа фатална след пропуск на Кемело Нгуена - 7:6 за ЦСКА.

Двубоят се разви по много неочакван начин след комфортния аванс на "червените" от първия мач. Те бяха шокирани още в началото с попадения на Тони Тасев и Иван Минчев и не успяха да отговорят. Изглеждаха, че вкараха попадение чрез Жорди Кайседо през първата част, но то спорно не бе зачетено, тъй като няма технология на гол линията.

Все пак с дузпи ЦСКА се класира на третия си пореден финал и общо 35-и в своята история. Там ще срещне един измежду Левски и Лудогорец, които утре играят във втория полуфинал. Отборът на Алън Пардю определено няма да е горд с представянето си, след като бързо изпусна аванса си. До голяма степен може да благодари на стража си Димитър Евтимов, който направи две спасявания при наказателните удари.

Първият добър шанс в мача дойде още в третата минута. Федерико Варела центрира от фаул и Жорди Кайседо отправи много опасен удар с глава, при който топката влизаше под гредата, но Светослав Вуцов направи прекрасно спасяване.

Снимка: БТА

В осмата минута обаче Славия удари с първата си възможност. Тони Тасев се разписа от лесна позиция след супер работа на Радослав Кирилов, който проби и му даде асистенция с пас по земя.

В 12-ата минута "белите" отново шокираха своя съперник. Иван Минчев бе точен с фантастичен удар от далечна дистанция, който не остави шанс на Димитър Евтимов. Стражът на "червените" бе излязъл напред и съжали.

ЦСКА отговори още в ответната атака, но с гол, който бе отменен. Тибо Вион проби по десния фланг и центрира от аут линията, а на далечната греда Жорди Кайседо отклони точно с глава. Светослав Вуцов изби, но не се видя дали топката е преминала гол линията с целия си обем. След разглеждане с ВАР съдиите решиха, че гол няма.

Снимка: БТА

Последва още натиск на "червените" и опасен удар на Георги Йомов с глава покрай вратата. В 37-ата минута скамейката на Славия скочи срещу решение на съдията Волен Чинков и той показа жълти картони на треньора Златомир Загорчич и вратаря Георги Петков.

В последната минута на първата част Маурисио Гарсес изведе Жорди Кайседо и последвалият удар бе много слаб, макар и в ситуация очи в очи с вратаря.

В 67-ата минута "белите" бяха близо до трети гол след голяма глупост на Евтимов, който излезе от наказателното поле и подари топката на съперника, но от далечна дистанция Йон Бакаеро не уцели празната врата.

Три минути по-късно Георги Йомов центрира опасно и Светослав Вуцов не успя да избие, като кълбото стигна до нищо неподозиращият Кайседо, а последвалият рикошет я прати в аут.

Снимка: БТА

Последваха силни минути за Славия и два много опасни удара на Ради Кирилов - единият по земя мина покрай вратата, а другият бе отразен от Евтимов.

В последната минута на редовното време дойде пропускът на мача. След центриране от корнер на Греъм Кери, Мено Кох отклони топката с глава и след това Карло Мухар я удари с рамо, за да я прати в аут от непосредствена близост.

Най-добрият шанс за ЦСКА в продълженията дойде в 112-ата минута, когато Йоан Баи подаде на Греъм Кери и той от чиста позиция не уцели топката добре. В самия край на продълженията Светослав Вуцов и Йоан Баи се сблъскаха, като се наложи дори линейка да влиза на терена заради травмата на играча на "червените". Инцидентът освен това отново предизвика напрежение около скамейките на двата отбора.

Дузпите за ЦСКА: Кери вкара, Мухар вкара, Юга вкара, Лам вкара, Кайседо вкара, Дончев вкара, Кох изпусна, Мазику вкара,

Дузпите за Славия: Вълчев вкара, Стоянов вкара, Суарес вкара, Петков вкара, Керчев вкара, Добрев вкара, Николаевич изпусна, Нгуена изпусна