Отборът на ЦСКА изигра тайна предсезонна контрола срещу втородивизионния Литекс, пише "Тема Спорт".

"Червените" разгромиха своя съперник с 5:2 на клубната база в Панчерево, като това бе първи шанс за играчите на родния гранд да изиграят пълни 90 минути преди сезона.

ЦСКА имаше и контрола с Пирин в събота, но тя продължи едва 45 минути заради изсипалият се проливен дъжд над столицата.

Вчерашният мач срещу Литекс даде шанс на някои от новите попълнения да запишат първи минути с чевения екип, като сред тях бяха вратарят Димитър Евтимов и крилото Жуил Кейта.

Сред титулярите бяха и останалите нови играчи - Юрген Матей, Амос Юга и Юнус Санкаре, които обаче бяха на терена и срещу Пирин.

Очаквано срещата премина изцяло под контрола на ЦСКА, а с голове се отчетоха Стефано Белтраме, Томи Юрич, Ахмед Ахмедов и на два пъти се разписа Рафаел Енрике.

Попаденията за Литекс пък реализираха младите таланти Огнян Николов и Андрей Йорданов, които са преотстъпени именно от ЦСКА.