ЦСКА записа първа победа в контролите си на турска земя. "Червените" спечелиха с 3:2 срещу полския Гурник Забже и се реваншираха на феновете си след загубата с 0:1 от Санфрече Хирошима.

В Белек играчите на Саша Илич излязоха напред в резултат още в 40-ата секунда, когато Браян Морено бе изведен зад защитата на поляците и откри за 1:0.

В 24-ата минута отново Морено бе в центъра на събитията и бе задържан в наказателното поле от защитник на Гурник, което принуди съдията да отсъди дузпа. Зад топката застана Турицов и без проблеми удвои.

До почивката Гурник успя да върне един гол, а 15 минути след началото на второто полувреме тимът получи червен картон, след като Ерик Янжа настъпи Тибо Вион в центъра на терена и бе изгонен от съдията за второ официално предупреждение. Бранителят бе заменен от съотборник и така Гурник остана с 11 души, въпреки изгонването.

В 80-ата минута поляците изравниха резултата. И когато всички очакваха равенството, буквално в последната секунда на мача Мено Кох вкара с глава след центриране на Тибо Вион и донесе победата за ЦСКА.

Тимът на Саша Илич бе подкрепян от двайсетина фенове, които обаче не успяха да видят в игра новото попълнение Тобиас Хайнц.

В следващата контрола на 24 януари ЦСКА ще играе с австрийския ЛАСК.