ЦСКА постигна очаквана победа с 2:0 срещу закъсалия Берое в последна среща от първата шестица на българския футболен шампионат.

Така "червените" продължиха силната си серия срещу този съперник в София. Очакваше се Любослав Пенев да експериментира със състава, но вместо това той пусна повечето си титуляри, като същото се отнасяше и за наставника на гостите Петър Колев.

ЦСКА стигна комфортно до успеха с попадения на Жорди Кайседо през първото и Тиаго Родригеш през второто полувреме. Резултатът, както и всички останали в днешния ден, не доведе до промяна в класирането, като "червените остават трети с актив от 59 точки. Берое завърши без победа в плейфоната фаза и е на шестата позиция с 39 точки.

В четвърата минута ЦСКА поведе в резултата. Жорди Кайседо се разписа след много прецизно центриране от фаул на Тиаго Родригеш. Останаха съмнение дали нападателят изобщо докосва топката.

Малко след средата на първото полувреме Берое поиска дузпа за нарушение на Асен Дончев срещу Александър Василев, но такава не бе отсъдена както от главния съдия, така и от ВАР.

В 48-ата минута на двубоя ЦСКА стигна до своя втори гол. Джером Синклер стреля по земя и ударът му бе блокиран от Теди Мезаг, но топката стигна до Тиаго Родригеш, който от дистанция отправи силен и много точен изстрел. Гол и асистенция за португалеца.

В 80-ата минута Владимир Вълков прекрати срещата, тъй като под столицата се изсипа градушка. След подновяването не се стигна до нови попадения, като теренът бе наводнен и много тежък за игра.