ЦСКА победи Лудогорец с 1:0 на "Българска Армия" в последния мач от есенния полусезон в родния футбол.

Това бе отложена среща от Първа лига, която даваше последна възможност за "червените" да съкратят разликата с шампиона и те се възползваха от нея. След много нерви и гол на Юрген Матай през второто полувреме, вече само две точки разделят двата претендента за титлата - 42 срещу 40.

Двубоят в София бе изпълнен с изключително много сблъсъци между играчите на двата отбора и бе цяло чудо, че червеният картон бе само един. Той бе за Карло Мухар от домакините, но в продължението на срещата, когато вече резултатът бе 1:0. Жълтите картони бяха общо 13, а Лудогорец не направи достатъчно в атака в рамките на мача и сякаш играеше твърде предпазливо. След попадението тръгна напред, но отново не успя да заслужи поне точката.

Мачът започна с активна игра на "червените" и още във втората минута дойде първият точен удар в мача. Той бе дело на Яник Вилдсхут, но последва лесно спасяване на Серджио Падт.

Снимка: Bulphoto

Опасните атаки на ЦСКА продължиха. В 14-ата минута Георги Йомов даде меко подаване към Вилдсухт, който стреля добре с воле, но го спря страничната греда.

Срещата изобилстваше с груби нарушения в центъра на терена, но реферът Валентин Железов избираше да не показва официални предупреждения. Това допълнително изнерви двубоя. Първият жълт картон дойде в 32-ата минута и той бе за Томас Лам от "червените".

В 35-ата минута Георги Йомов проби от левия фланг и стреля по земя в близкия ъгъл, но и той бе спрян от вратаря Падт.

Края на полувремето бе изпълнено с много напрежение. Сисиньо беше заменен принудително след тежко падане, а тежките сблъсъци изобилстваха между играчите на двата отбора.

Най-добрият шанс за Лудогорец дойде в третата минута на добавеното време, когато Кирил Десподов изведе Ихиньо, но Густаво Бусато излезе и пресече последвалия удар.

И в началото на втората част Лудогорец започна активно. В 47-ата минута Десподов проби и върна към Ихиньо, който стреля над вратата от близка дистнация. След това мачът беше прекъснат за около седем минути заради димна завеса от хореографията на "червените" фенове и огромно количество фойерверки.

В 64-ата минута Лудогорец отправи още един опасен удар. Алекс Сантана стреля от дистанция и топката мина опасно близо до лявата греда на Бусато.

В 77-ата минута ЦСКА стигна до своя момент. Томас Лам центрира от фаул и на далечната греда Юрген Матай надскочи Клод Гонсалвеш, за да отклони точно с глава.

В началото на 8-минутното продължение на мача Карло Мухар беше изгонен с втори жълт картон заради грубо нарушение срещу съперник. В 96-ата минута пък играчите на двата отбора се сдърпаха в меле, след като Иван Турицов получи инструкции да падне на тревата, за да печели време.

Всички тези прекъсвания на играта не позволиха на разградчани да създадат опасности пред Бусато, но и без това кой знае колко такива нямаше в рамките на целия мач.