ЦСКА допусна втората си загуба в Група "C" на Лигата на конференциите след 0:1 при домакинството си на украинския Зоря (Луганск).

"Червените" излязоха на "Васил Левски" за първата си победа в турнира, но получиха шамар, който може да им струва скъпо, тъй като шансовете за класиране в елиминациите остават минимални.

Видео от мача и още новини от евротурнирите вижте в сайта maxsport.live.

След този мач ЦСКА остава на последната позиция с една точка, на две зад днешния си съперник. Норвежкият Бодьо/Глимт вече води в групата със седем след шокиращата си победа над Рома с 6:1 тази вечер. "Вълците" вече са втори с шест точки.

Снимка: Bulphoto

Днешният мач за ЦСКА бе много странен, тъй като тимът на Стойчо Младенов игра прекрасно през първата част, в която направи много пропуски. През втората обаче нивото спадна рязко и Зоря стана по-опасният тим. Гостите поведоха в резултата в 65-ата минута с красиво попадение на Алахяр Саядманеш. След него ЦСКА натисна отново и на три пъти поиска дузпа, но такава не бе отсъдена. В края на мача Тибо Вион бе изгонен с директен червен картон. "Червените" имат за какво да са сърдити на съдията и до голяма степен липсата на системата ВАР ги ощети в днешната вечер.

Те имаха страхотен шанс да открият резултата още в шестата минута. Жорди Кайседо изведе по прекрасен начин Яник Вилдсхут и нидерландецът пропусна сам срещу вратаря Дмитро Мацапура. Трябва да се отчете, че стражът направи много класно спасяване.

ЦСКА продължи да натиска и в 16-ата минута далечен пас намери Жорди Кайседо зад защитата. Последва негов удар от малък ъгъл, но Мацапура отново бе на мястото си.

"Червените" бяха пълен господар в срещата и не спираха с опасните атаки. В 30-ата минута Георги Йомов направи много добро центриране по земя към Кайседо, но нападателят се размина на сантиметри пред гол линията.

В 39-ата минута Греъм Кери центрира от фаул и в наказателното поле Томас Лам бе над всички, но с глава прати топката над вратата. В края на полувремето Йомов отново проби и опита да центрира, като се получи рикошет, който бе близо да се превърне в гол.

В 48-ата минута Зоря отправи първия опасен удар към Бусато, като той дойде при изпълнение на пряк свободен. Топката мина покрай вратата.

По някаква причина ЦСКА рязко дръпна ръчната през втората част и Зоря бе по-опасният тим. В 63-ата минута нов пряк свободен удар, този път на Шахаб Захеди беше спасен от бразилския страж на "червените".

Още в следващата атака Зоря заслужено поведе след страхотен удар на другия иранец в състава на гостите - Алахяр Саядманеш.

Един от редките шансове за ЦСКА през второто полувреме дойде в 76-ата минута, когато Федерико Варела центрира от корнер и от трудна позиция Карло Мухар отклони, но вратарят улови лесно.

В 84-ата минута ЦСКА поиска дузпа за нарушение срещу Йоан Баи, който беше съборен в опит да играе с топката. Последва корнер, при който на  два пъти "армейците" претендираха за игра с ръка.

В продължението на срещата задачата за "червените" стана непосилна, тъй като Тибо Вион си изкара директен червен картон за груб шпагат срещу съперник.

ЦСКА: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 29. Лам, 18. Мазку, 10. Йомов, 24. Мухар, 3. Жеферсон, 30. Вилдсхут, 8. Кери, 9. Кайседо

ЗОРЯ: 53. Мацапура, 45. Фаваров, 32. Имереков, 74. Снумицин, 10. Комченовски, 90. Саядманиш, 23. Вулета, 4. Свек, 28. Громов, 9. Захеди, 11. Гладкий