Челси и Тотнъм изиграха може би най-яростното лондонско дерби от много години насам, като срещата на "Стамфорд Бридж" от втория кръг на Висшата лига завърши наравно 2:2.

Късен гол на Хари Кейн след корнер оформи крайния резултат и донесе точката за "шпорите", а през цялото второ полувреме имаше огромно напрежение между мениджърите на двата отбора - германецът Томас Тухел и италианецът Антонио Конте.

След гол на Пиер-Емерик Хойберг за 1:1 Конте се израдва мощно пред лицето на Тухел, а прил гол на Рийс Джемс за 2:1 бившият наставник на Борусия Дортмунд и ПСЖ върна жеста пробягвайки половината дължина на терена. След последния съдийски сигнал двамата направиха ръкостискане, при което германецът задържа ръката на своя колега и двамата се сдърпаха. Ако не бе бързата реакция на околните, ще се да се стигне и до удари. Поведението им им донесе по един червен картон, което означава, че в следващите мачове на своите отбори те няма да са на пейката.

Въпреки че срещата беше от втория кръг, напрежението на терена и около него можеше да се реже с нож, а не е пресилено да се каже, че Челси напълно заслужаваше да вземе трите точки. Доминираше в хода на почти цялата среща, но Тотнъм под ръководството на Конте продължава да показва непримирим дух и измъкна точката.

Така двата лондонски гранда събират актив от по 4 точки. "Шпорите" са четвърти заради по-добрата си голова разлика, а "сините" са седми.

Резултатът на "Стамфорд Бридж" бе открит именно от домакините след комбинация на две нови попълнения. Марк Кукурея центрира от корнер преди централният защитник Калиду Кулибали да бъде оставен непокрит и да вкара с впечатляващо воле, на което би завидял и всеки нападател.

Челси доминираше, но допусна изравнителен гол в 68-ата минута. Тогава Пиер-Емерик Хойберг вкара с много прецизен удар по земя, като останаха съмнения и за редовността на попадението заради засада на резервата Ричарлисон, който бе застанал пред вратаря Менди.

В 77-ата минута Н'Голо Канте отне топка на Деян Кулушевски и организира контраатака за Челси, при която Рахийм Стърлинг намери десния бек Рийс Джеймс и той хладнокръвно вкара сам срещу вратаря за 2:1.

В края Тотнъм осъществи натиск и стигна до последователни статични положения. При последния си корнер топката бе центрирана на близката греда и там Хари Кейн надскочи съперниците, за да я прати към мрежа. Получи се и рикошет в Рийс Джеймс, който опита да изчисти, но всъщност я довкара в собствената си врата. Все пак попадението бе записано на сметката на нападателя.

Така Антонио Конте прекъсна негативната си серия срещу Челси на Томас Тухел, като през миналия сезон допусна четири поредни загуби в това съперничество без отбора му да отбележи гол.