Томас Тухел бе бесен от равенството на Челси с Брайтън у дома - 1:1, оставило европейския шампион на 8 точки зад лидера Манчестър Сити.

Гол на Дани Уелбек в добавеното време донесе ремито на гостите, които обаче напълно си го заслужиха.

Брайтън игра като равен с фаворита, като дори бе по-добрият отбор на терена за немалка част от двубоя. Пропуски на Нийл Мопе и Алексис Макалистър още по-рано можеха да донесат точката на гостите, които превъзхождаха и във владеене на топката (52-48 процента) и в ударите (18-11) и в точните такива (6-5).

Ромелу Лукаку бе извел напред Челси през първото полувреме с глава след корнер.

Мениджърът Тухел реагираше гневно в последните минути на всяко решение, виждайки че Челси не е стабилен в мача и гол за гостите изобщо не е изключен. След края германският треньор не скри емоциите и мнението си за случващото се:

"Как можем да сме в битката за титлата? Ние имаме седем случая на ковид, а още пет или шест играчи бяха извън състава за по 5-6 седмици. Как да се борим за титлата?

Глупаво е да се мисли, че сме в тази битка. Без 23-ма здрави и готови за игра състезатели, няма как да стане. Играем си на проба и грешка в момента, никой не знае какво точно се случва и какви са правилата."

Тухел бе бесен и на съдийските решения, като посочи, че е имало "стопроцентова дузпа" срещу Кристиан Пулишич и отменен редовен гол на Мейсън Маунт заради несъществуващо нарушение.