Тунис е последният четвъртфиналист за Купата на Африка, след като изхвърли с дузпи Гана. В редовното време двата тима завършиха 1:1, продълженията не донесоха нови голове, а при дузпите по-точни бяха тунизийците.

Всъщност, те трябваше да спечелят още в 90-те минути, но резервата Рами Бедуи си заби автогол в добавеното време и изравни за Гана. Ясин Кениси бе извел напред Тунис.

Черните звезди, както наричат ганайците, изпуснаха само една дузпа. Нападателят на Лийдс Калеб Екубан не успя от 11 метра, а всички тунизийци бяха безпощадни.

Дузпите бяха белязани от доста странен ход на тунизийския треньор Ален Жирес.

В последната 121-а минута той реши да смени вратарите си. Извади Муез Хасен, който два игрови часа бе блестящ, за да пусне Фарук Бен Мустафа.

Това естествено разгневи Хасен. Той напусна игрището без да поздрави терньора и хората на скамейката, започна да рита каквото му е на пътя и да крещи. По време на дузпите дори не застана до своите съотборници, а стоеше в страни.

Все пак смяната се оправда, защото Бен Мустафа спаси една дузпа, а това прати Тунис на четвъртфинал.

В по-ранен мач Кот д`Ивоар изхвърли Мали с 1:0, като единственият гол вкара Вилфрид Заха, звездата от Висшата лига с Кристъл Палас, който вероятно ще премине в Арсенал до дни.

Така са ясни четвъртфиналите в турнира на Африканските нации:

В сряда Сенегал среща Бенин от 19 ч, а от 22 ч Нигерия играе срещу Южна Африка.

В четвъртък Кот д`Ивоар се изправя срещу Алжир (19 ч), а Мадагаскар играе с Тунис (22 ч).