Турският шампион Галатасарай се сбогува с мечтите си за място в осминафиналите на Шампионска лига.

Истанбулският гранд загуби гостуването си на Локомотив в московския студ с 0:2.

Така от група "D" на турнира ще продължат тимовете на Порто и Шалке, а за шампионите на Русия и Турция остава борбата за третото място, което дава право на участие в 1/16-финалите на Лига Европа.

Точни за успеха на "железничарите" бяха Гжегош Криховяк в 43-ата минута и Владислав Игнатиев в 54-ата.

Успехът бе първи за московския тим в Шампионска лига от февруари 2004-а, когато на осминафинал победиха Монако с 2:1.

Именно Монако бе замесен в другия ранен мач от вечерта.

Воденият от Тиери Анри тим имаше тежко гостуване на Атлетико (Мадрид), което очаквано загуби с 0:2.

Победата осигури участието в осминафиналите на испанския тим.

Двубоят в Мадрид започна чудесно за домакините. Резултатът бе открит след щастлив рикошет дошъл след удар на Коке, а 20 минути по-късно Антоан Гризман удвои.

До края "дюшекчиите" контролираха мача, а Фалкао можеше да намали в 81-ата минута, но пропусна дузпа срещу бившия си клуб.