Левски загуби с 0:1 от втородизионния турски Генчлербирлиги, като единственото попадение за турците бе дело на Каракаш от дузпа. Това бе първо поражение за "сините" по време на контролите, като отборът имаше досега три равенства - срещу Гурник Забже, Бохемианс Прага и Марибор.

Мачът бе изгледан от мажоритарния собственик на клуба Наско Сираков, както и от новото попълнение в защита Ноа Сонко Сундберг, който се присъедини към тима, след като с националния отбор на Гамбия стигна до четвъртфинал за Купата на африканските нации.

Треньорът Станимир Стоилов заложи на състав, който вероятно ще е много близък до титулярния при подновяването на първенството.

"Сините" започнаха по-агресивно мача, пресирайки съперника, което доведе до една-две грешки в тима на Генчлербирлиги, но отборът на Станимир Стоилов не успя да се възползва от тях. Първото сериозно положение пред една от двете врати дойде в 25-ата минута. Тогава Билал Бари открадна топката от турски защитник по левия фланг и създаде опасна контраатака, като подаде на Димитър Костадинов в чиста позиция, но шутът на халфа бе спасен с крак от вратаря на съперника Рамазан. При последвалото продължение на атаката Радослав Цонев стреля, а Бари вкара топката във вратата отблизо, но попадението не бе зачетено, след като страничният съдия маркира засада. В 33-ата минута отново Бари се измъкна отляво и върна на Уелтон, който се опита да вкара с техничен фалцов удар, но топката премина на половин метър от левия стълб. Пет минути по-късно Филип Кръстев спечели пряк свободен удар на границата на наказателното поле, а Радослав Цонев го изпълни отлично, но топката се отби в сглобката на гредите и излезе в аут.

Първото сериозно положение през втората част бе за турския тим, който започна да играе по-добре. В 61-вата минута. Тогава Николай Михайлов изби удар на нападател, а при добавката непокритият Илкер Каракаш отблизо успя да изкара топката в аут. В ответната атака Уелтън проби добре за "сините" отляво и подаде към Димитър Костадинов, който бе изпреварен от защитник.

Станимир Стоилов направи няколко смени, след като измина час игра и на терена се появиха Марин Петков, Андриан Краев, Иван Горанов, Патрик-Габриел Галчев, а малко по-късно и Асен Митков.

В 72-рата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа. Николай Михайлов изби удар, но топката се удари в страничния стълб и при желанието си да я хване, вратарят събори противник. Илкер Каракаш прати Михайлов в обратния ъгъл и откри разултата.

До края на мача Левски се опита да стигне поне до равенство, но нямаше чисти положения пред вратата на съперника.

В петък Левски ще се изправи в поредната си контрола срещу украинския гранд Динамо Киев.