Пловдивският Ботев победи Дунав (Русе) с 4:1 в мач от 11-ия кръг на Първа лига.

Това бе дебют за Людмил Киров начело на гостите от Русе, като мачът започна чудесно за тях.

"Драконите" изненадващо бяха по-добрият тим в началните минути, а страхотен шут на Борислав Балджийски бе спасен от вратаря на Ботев.

В 17-ата минута гостите успяха да открият резултата чрез голмайстора си от началото на сезона Ахмед Ахмедов.

До попадението се стигна, след като Петър Патев уцели гредата след корнер, а топката достигна до Ахмедов, който вкара пети гол от началото на сезона.

Ботев постепенно започна да контролира мача в търсене на задължителен гол, а резултатът не закъсня.

10 минути след гола за Дунав, Густаво Афонсо получи топката на фланга, проби опасно и центрира. Последва удар на Антонио Вутов, който вратарят Станислав Антоново спаси, но впоследствие изненадващо изпусна топката и намиращият се наблизо Стивън Петков изравни.

Снимка: Bulphoto

Само 5 минути след изравнителното попадение, Ботев вече водеше в резултата.

Тодор Неделев центрира от корнер, а Петър Патев се извиси над всички, но отклони топката в собствената си врата.

По-добрата игра на пловдивчани продължи и през втората част, като логично паднаха и нови голове.

В 52-ата минута Антонио Вутов отправи мощен шут, който се удар в Стивън Петков и влезе във вратата, но голът бе отменен заради засада.

Така дойде 70-ата минута, когато след нов корнер последва нова груба грешка в отбраната на Дунав и Кристиян Димитров вкара за 3:1.

Малко по-късно Джонатан направи страхотно центрира, което капитанът Лъчезар Балтанов вкара за 4:1.

Малко преди края русенци изпуснаха чудесен шанс да вкарат втори гол, но Исмаил Иса пропусна на празна врата.

Така Дунав продължава тежката си серия, като вече 6 мача няма успех и заема 12-та позиция.

Трите точки пък изкачиха Ботев на петото място.