Ливърпул успя да отговори на високите очаквания и спечели с 3:1 първия 1/4-финал от Шампионската лига. Мърсисайдци бяха безпощадно ефикасни в двубоя срещу Бенфика и взеха солидна преднина преди реванша.

Също така селекцията на Юрген Клоп запазва съвсем реални шансовете си да спечели и четирите трофея, за които се състезава до края на сезона и да направи мечтания от феновете куадрупъл.

На "Естадио Да Луш" в португалската столица интрига имаше само в първите 15-ина минути.

ВИДЕО от мача вижте на MAXSport.live

В тях домакините успяха на два пъти да стигнат до вратата на Ливърпул и имаха преимущество във владеенето на топката.

Тогава обаче дойде звездният миг на Ибрахима Конате, който бе предпочетен в титулярния състав на Ливърпул за сметка на Жоел Матип.

Френският бранител се отблагодари по най-добрия начин за гласуваното му доверие и откри резултата в 17-ата минута.

Конате се извиси над всички в наказателното поле на Бенфика и с глава прати топката в мрежата, възползвайки се от перфектното центриране от корнер на Анди Робъртсън.

Getty Images

Интересното е, че това бе шести гол за мърсисайдци от статично положение за този сезон в Шампионската лига, а само за сравнение - в миналата кампания играчите на Клоп нито веднъж не успяха да се разпишат по този начин.

Португалците се опитаха да отговорят с опасна атака и изстрел на Евертон близо до вратата.

Ливърпул обаче пречупи устрема на домакините с втори гол. В 34-ата минута сенегалецът Садио Мане засече пас с глава на Луис Диас и не сбърка от малка дистанция.

До края на полувремето Ливърпул пое изцяло контрола над двубоя и можеше да реши всичко с трети гол, но Мохамед Салах направи сериозен пропуск в 45-ата минута.

След паузата очакванията бяха звездната селекция на Клоп да е пълен господар в двубоя, но вместо това Бенфика успя скоростно да върне едно попадение.

В антигерой за Ливърпул се превърна голмайсторът от първата част Ибрахима Конате. Той не успя да пресече пас в наказателното поле, като топката мина през краката му.

Така за звездата на Бенфика Дарвин Нуньес не бе трудно да вкара за 1:2 в 49-ата минута.

Това попадение внесе импулс в играта на домакините, които се пробваха бързо да стигнат и до втори гол. Ливърпул обаче успя да успокои темпото и отново наложи контрол над събитията.

До края на срещата Бенфика рискува и смени схемата на игра, като заложи на офанзивна тактика, но и това не помогна за втори гол. Точно обратното - Луис Диас се възползва от отворилите се пространства и реши всичко с трето попадение за гостите в 88-ата минута.

Така Ливърпул взе важна победа с 3:1, която до голяма степен обезсмисля реванша в Англия. Двубоят на "Анфийлд" е на 13 април от 22 часа.