Ювентус победи Интер с 2:1 на "Сан Сиро" в голямото дерби на седмия кръг в Серия "А".

С успеха си "бианконерите" изместиха "нерадзурите" от първото място и му нанесоха първа загуба след перфектен актив от шест поредни победи.

Интер бе по-активният отбор най-вече през втората част, но победен гол на Гонсало Игуаин го пречупи. Множеството пропуски на играчите на Антонио Конте си казаха думата, а ефективността на Роналдо и компания бе на обикновеното добро ниво.

Въпреки загубата Интер показа, че е готов тази година да си съперничи с доминатора на италианския футбол. Голямата битка между двата клуба сякаш тепърва предстои.

Още в четвъртата минута Ювентус поведе. Пауло Дибала отправи страхотен удар от сравнително малък удар и не остави никакъв шанс на Самир Ханданович.

В 18-та минута Интер изравни от дузпа. Тя бе отсъдена за игра с ръка на Матайс Де Лихт. От бялата точка безпогрешен бе Лаутаро Мартинес за 1:1.

В 28-та минута Войчех Шчесни направи страхотно спасяване след удар на Лаутаро Мартинес. Темпото бе много високо.

В края на полувремето Кристиано Роналдо отправи много силен удар от границата на наказателното поле, но Ханданович бе на място.

В още следващия си опит в 41-та минута обаче португалецът бе безпощаден. Със същия удар, но от малко по-близо той вкара, но голът бе отменен заради засада на Дибала в хода на атаката.

В 69-та минута удар на Весино се отби в защитник и закачи гредата. В тези минути "нерадзурите" категорично потърсиха успеха.

Само че победният гол бе за "бианконерите". В бърза триходова комбинация Роналдо подаде на Бентанкур, който веднага пусна пас към резервата Игуаин. Аржентинският национал не сгреши, отбелязвайки за 2:1.

В 86-та минута Шчесни направи ново важно спасяване след удар на Весино от близка дистанция. До края Интер създаде още напрежение, но до изравнителен гол не се стигна.