Англия постигна изненадваща победа като гост на Испания с 3:2 в мач от Лигата на нациите.

Гостите демонстрираха невероятна ефективност, вкарвайки 3 гола с едва 4 удара към вратата за целия двубой.

Испанската отбрана изглеждаше объркана пред английските контраатаки през първата част и макар наглед да контролираше играта през целия мач, "Ла Роха" не успя да се спаси от поражението.

То бе първо за Испания у дома от 15 години насам. На 7 юни 2003-а, Гърция триумфира с 1:0 в Сарагоса, а от този момент изминаха 5609 дни.

В този период испанците постигнаха впечатляваща серия от 38 домакински двубоя без поражение, приключила тази нощ в Севиля.

За последно пък Англия спечели на испанска земя през 1987-а, побеждавайки с 4:2 с четири попадения на Гари Линекер.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Днешният мач започна силно за Испания. Домакините имаха два отлични шанса в началните 5 минути, но неточен удар на Тиаго и късметът спасиха Англия.

"Ла Роха" продължаваше да разиграва, но "Трите лъва" чакаха шанса си на контраатака и той дойде в 16-ата минута.

Светкавична комбинация между Кейн, Рашфорд и Стърлинг, изведе бързоногия играч на Манчестър Сити на добра позиция и той откри с хубав шут.

Испания продължи да владее без да създава нищо интересно пред вратата на Пикфорд, който в 30-ата минута улови центриране и с чудесен пас намери Хари Кейн. Нападателят овладя и изведе Рашфорд, който матира Де Хеа за втори път.

Това не бе всичко за първата част, защото обърканата отбрана на домакините не успя да се справи с нова английска атака. Топката стигна до Хари Кейн, който от въздуха подаде към Стърлинг и роденият в Ямайка играч направи преднината на тима си класическа.

Втората част очаквано започна с натиск на Испания, а в 57-ата минута английският вратар Пикфорд изпусна куриозно топката и тя отиде в корнер.

Именно след неговото изпълнение Марко Асенсио центрира, а току що влезлият в игра Пако Алкасер намали.

Голът вдъхна надежди на домакините, а 5 минути по-късно дойде и най-спорният момент в мача.

Пикфорд допусна нова грешка и топката му бе отнета от Родриго. Нападателят тръгна към опразнената врата, но бе задържан от вратаря и топката бе избита.

Съдията отсъди корнер, макар да имаше сериозни протести от домакинските играчи.

До края мачът продължи да се играе на една врата, но чистите положения бяха малко. Две от тях дойдоха в даденото 7-минутно продължение, в което Серхио Рамос намали с глава.

Съдията обаче веднага свири край на двубоя и Англия се поздрави с успеха, шокирайки "Ла Роха" насред Севиля.

Въпреки това Испания продължава да води в групата с 6 точки. Тимът на Англия е втори с 4, а Хърватия има 1, но и мач по-малко.