Барселона допусна нова грешна стъпка в първия мач след уволнението на треньора Роналд Куман. Дюдюкания и разочарование посрещнаха домакинското 1:1 с опашкаря Алавес. И по-лошо - двама от основните играчи на отбора са контузени и влизат в дългия списък с хора извън строя, с който трябва да се оправя временният треньор Серхи Бархуан.

Изглеждаше, че Барса е на път да спечели, когато Мемфис Депай вкара зрелищен гол в 49-ата минута, но само три по-късно Луис Риоха изравни след отлична атака и разменени бързи пасове със съотборник. Вижте попаденията ТУК.

Така Барселона продължава ужасната си поредица в първенството - една победи и 4 спечелени точки в последните 5 мача - твърде недостатъчно за тим с амбиции за титла.

Големи тревоги има около състоянието на аржентинеца Серхио Агуеро, започнал едва втория си мач като титуляр след травма. Кун остана да лежи на тревата в края на първото полувреме, държейки се за гърдите и очевидно изпитваше затруднения с дишането. Нямаше единоборство или удар, което засили съмненията около състоянието му.

Веднага бе сменен, а от клуба потвърдиха тази сутрин, че е изкарал нощта в клиника в Барселона, където са му направени пълни кардиологични изследвания. Не е ясно какво е предизвикало дискомфорта на Агуеро, но вероятно става дума за сърдечен проблем.

Жерар Пике също се контузи и пропуска гостуването на Динамо (Киев) в Шампионската лига във вторник. Той присъединява към списъка с травмирани:

Ансу Фати, Сержи Роберто, Френки де Йонг, Араужо, Педри, Усман Дембеле и Мартин Брейтвайт.

След ремито с Алавес тимът е девети с актив от 16 точки, на цели 8 от водачите Реал Мадрид, Севиля и Реал Сосиедад (по 24). Алавес остава 16-и с 10 т.