Противоречивият и доста популярен из цяла Европа съдия - Джуйнет Чакър, ще ръководи следващата европейска битка на Лудогорец.

Тя е във вторник, когато родният шампион посреща хърватския Динамо (Загреб) в първи мач от третия квалификационен кръг на Шампионска лига.

Турчинът Чакър е сред най-известните имена в съдийството, но през годините той си изгради доста противоречива слава, заради груби грешки в мачове от най-високо ниво. Чакър има огромен опит, като вече над 15 години свири мачове в евротурнирите, а в кариерата си е ръководил два полуфинала на Световни първенства и един финал в Шампионска лига.

Негови асистенти ще са сънародниците му Керем Ерсой и Аласан Дедеш, а пращането на една от най-добрите съдийски бригади в Европа показва, че УЕФА смята двубоя в Разград за един от най-тежките и оспорвани в тази фаза на евротурнирите.

Любопитен факт е, че Чакър ръководи миналогодишното отпадане на Динамо в Шампионска лига, когато хърватите шокиращо загубиха с 0:3 от молдовския Шериф (Тираспол).

До този момент той е свирил само веднъж на роден тим в Европа, като това е мачът между Левски и Ред Бул (Залцбург) от Групите на Лига Европа през 2009-а, който "сините" загубиха с 0:1 след гол в последната минута.

Снимка: Getty images

УЕФА също така определи реферите за мачовете на ЦСКА и Левски в Лигата конференциите, като прати познат и недолюбван съдия на "Българска армия".

Там ЦСКА посреща ирландския Сейнт Патрикс, а мачът ще бъде ръководен от австриеца Мануеш Шутенгрубер.

Той е познат на "червените" фенове от мача срещу Зоря (Луганск) от групите на същия турнир преди година, когато украинците спечелиха с 1:0, а тогава от ЦСКА имаха сериозни претенции за подмината дузпа в тяхна полза и червен картон за противников играч.

Негови асистенти са сънародниците му Роланд Бранднер и Андреас Ротман. Освен въпросното поражение на ЦСКА, Шутенгрубер е ръководил и две загуби на Лудогорец в Европа, тези от унграския Фехевар и литовския Жалгирис.

Снимка: Bulphoto

Френския съдия пък бе пратен да ръководи гостуването на Левски в Малта.

"Сините" имат визита на местния Хамрун Спартанс в четвъртък, а мача ще ръководи Вили Делажод. За него това ще е едва четвърти съдия в европейските турнири, в който той е главен съдия.