Уест Хем спечели с лекота с 3:0 у дома срещу последния в класирането Шефийлд Юнайтед и с изкачи до четвъртото място в класирането на Премиър лийг, изпреварвайки шампионите от Ливърпул. “Чуковете” вече са с 42 точки - с две повече от мърсисайдци, а в последните пет кръга са взели 10 от общо 15 възможни точки.

Деклан Райс откри пет минути преди почивката, реализирайки дузпа, отсъдена за нарушение срещу Джеси Лингард. Преотстъпеният от Манчестър Юнайтед футболист отново бе титуляр и пак остави добри впечатления с играта си за отбора на Дейвид Мойс.

Аарън Кресуел центрира от корнер в 58-ата минута, а Иса Диоп надскочи противниковата защита, за да отбележи с глава за 2:0. За столичани това бе осми гол след изпълнение на корнер този сезон, като нито един тим в английския елит не е вкарвал повече след ъглови удари. Крайното 3:0 бе оформено от Райън Фредерикс, който влезе в игра в самия край и отбеляза в добавеното време.

И докато Уест Хем вече е в зоната на Шампионската лига, “остриетата” от Шефийлд остават последни в таблицата с 11 точки.