Уест Хем нанесе четвърта поредна загуба на Астън Вила и продължава да е сред първите четири тима в класирането на Премиър лийг. “Чуковете” се разправиха с бирмингамци с 4:1 далеч от дома, като за Вила всичко приключи след изгонването на Езри Конса пет минути след началото на втората част.

Защитникът Бен Джонсън материализира асистенция на Деклан Райс за 1:0 след само седем минути игра, но Оли Уоткинс изравни за 1:1 в 34-ата минута.

Райс добави и гол на сметката си четири минути по-късно, а Уоткинс разтресе гредата след удар с глава.

В 50-ата минута домакините останаха в намален състав, след като Конса бе изгонен за фаул срещу Джаръд Боуен, който по-късно в мача щеше да отбележи и гол.

Пабло Форналс направи 3:1 в 80-ата минута, а в 84-ата Боуен добави още едно попадение за 4:1 и така узакони шестата победа в десет мача на лондончани.

Уест Хем е четвърти с 20 точки, докато Вила е на три точки от изпадащите - на петнадесето място с 10 спечелени точки.