Украинският шампион Шахтьор (Донецк) победи Лудогорец с 3:0 в предсезонна контрола, играна в австрийския град Куфщайн.

Това бе първо поражение за родния шампион, но то дойде и в първата контрола срещу класен противник.

Разградчани трябва да извлекат доста поуки от мача, защото бяха доста по-слабия тим на терена и отправиха само един удар към вратата.

Шахтьор поведе още във втората минута на мача, когато след груба грешка на разградчани в центъра на терена, топката се озова в бившия играч на ЦСКА Жуниор Мораеш. Бразилецът подаде към сънародника си Тете, който безпроблемно реализира.

В 28-ата минута на мача Мораеш се отчете с нова асистенция, този път към Алан Патрик, който технично чукна топката покрай Ренан.

След първоначалния щурм за украинците, темпото спадна доста, което бе обяснимо предвид горещината и приятелския характер на срещата.

Шахтьор се посъбуди около 70-ата минута, когато Тайсън стреля от дистанция, а Ренан не успя да улови топката, която Данило Сикан вкара във вратата му за 3:0.

Веднага след това Шахтьор вкара и четвърти гол, но той правилно бе отменен заради засада.

При една от редките качествени атаки на Лудогорец, Джоди Лукоки намери Клаудиу Кешеру. Румънецът отбеляза почетно попадение, но то също бе отменено заради засада.

Този мач бе генералната репетиция на Лудогорец за двубоя за Суперкупата на България срещу пловдивския Локомотив, който ще се проведе на 3 юли на националния стадион "Васил Левски" в столицата.