Унгария шокира Германия, побеждавайки Бундестима с 1:0 като гост в Лайпциг. Така "маджарите" сложиха край на серията от 11 поредни победи на германците при домакинствата им в този град, а също така се доближиха само на точка от класиране за Финалната четворка на Лигата на нациите.

Унгарците са лидери в група 3 на най-високата дивизия, а шокиращото развитие на петък вечер отново бе в същата група, след като Англия официално отпадна в по-долната дивизия. Това стана факт след загуба с 0:1 от Италия.

Единственото попадение дойде в 18-ата минута и бе дело на Адам Салай. Той засече топката с пета след ниско центриране от корнер на Доминик Собослай, за да отбележи гол с цената на три точки.

Унгария е на първо място с 10 точки, Италия е на втора позиция с 8, а германците са трети с 6. Англия е на последната позиция с 2 точки и нито една победа от пет мача досега.

Италианците спечелиха срещу "трите лъва" благодарение на гол на Джакомо Распадори, а в следващата си среща на 26 септември гостуват в Будапеща в директен спор за върха.

На мястото на Англия в Лига "А" влиза Босна и Херцеговина на Ивайло Петев. Босненците спечелиха с 1:0 срещу Черна гора, като това стана факт след попадение на Ермедин Демирович в продължението на първото полувреме.