Уникално изпълнение от около 40 метра реши мача между ЦСКА и ЦСКА 1948 от 14-ия кръг на Първа лига.

Домакините от ЦСКА спечелиха срещата с 1:0, като единственото попадение бе истински шедьовър от страна на капитана Юрген Матей.

В 30-ата минута нидерландският централен бранител пое топката в центъра на терена, направи две докосвания, след което отправи изключително мощен удар, който влезе неспасяемо във вратата на ЦСКА 1948.

Стражът Даниел Наумов просто нямаше какво да направи, а голът със сигурност е един от най-красивите не само за сезона, но и в българския футбол за последните години.

Именно това мощно и много красиво изпълнение раздели двата тима, като с трите точки ЦСКА си върна второто място. "Червените" имат 26 точки, със седем по-малко от шампиона Лудогорец, но и с мач по-малко. ЦСКА 1948 от своя страна остава 12-и с 11 точки.

Днес домакините от ЦСКА имаха достатъчно шансове, за да вкарат втори гол и да не се налага да треперят до края на мача, но нападателите в червени екипи се отчетоха със сериозни пропуски.

Най-активен бе Георги Йомов, който още през първата част изпусна няколко шанса, дори уцели и гредата в 37-ата минута.

Дежурният си пропуск от чиста ситауция направи Яник Вилдсхут в началото на мача, а десет минути преди края влезлият от пейката Йоан Баи не вкара на почти празна врата, само с един бранител на голлинията.

Трябва да отбележим, че достатъчно шансове да се добере до точка имаха и гостите от ЦСКА 1948.

При всичките тези шансове обаче перфектен на вратата на ЦСКА бе Густаво Бусато, който се намесваше по отличен начин.

Той спаси няколко опасни удара на Галин Иванов, показа и чудесна реакция при удар с глава на Димитър Пиргов, както и през втората част, когато Георги Русев излезе сам срещу него.

Така след две поредни издънки в шампионата, ЦСКА се върна на победния път, като постигна важна победа над дразнителя ЦСКА 1948, към който знаем крайното негативно отношение от страна на феновете на стадион "Българска армия", които за съжаление днес липсваха заради наказанието, което домакините изтърпяват.

Снимка: Bulphoto