Неизвестният за феновете до този момент вратар - Том Кинг, се прочу с уникален гол по време на мач от четвъртото ниво на английския футбол.

По време на двубоя между своя неговия Нюпорт и Челтнъм, вратарят откри резултата в гол от над 100 метра.

Направи го по изключително рядко срещан начин, изпълнявайки начален удар от вратата.

Топката излетя след мощния му шут от аут направи първото си тупкане на около 30 метра пред противниковата врата, след което прехвърли неразчетено излезлият му колега Джошуа Грифитс.

Макар и доста рядко, все пак сме виждали попадения на вратари при корнери в последната минута, или докато изритват мощно топката от ръце. Вратари голмайстори е имало и след пряк свободни удари и дузпи, но от начален удар със сигурност е най-необичайният начин за един страж да отбележи.

Ето, че Том Кинг го направи в 12-ата минтуа на вчерашния мач, с което си спечели световна слава. За негово съжаление обаче двубоят завърши наравно 1:1 и Нюпорт пропусна чудесен шанс да оглави класирането в четвъртото ниво на английския футбол.

А Том Кинг прие необичайно спокойно първия си гол в професионалния футбол. Докато съотборниците му празнуваха и тичаха към него, той в спокойна крачка отиде към голлинията си и просто пипна горната греда на вратата си.