Убедителният лидер в класирането на Висшата лига Ливърпул гостува на Уест Хям в отложен двубой от осемнадесетия кръг.

Срещата в Лондон започва в 21:45 часа.

В последния си мач "мърсисайдци" изпуснаха аванс от два гола в последните 20 минути и срещата от ФА Къп с нискоразредния Шрюсбъри приключи при 2:2, което наложи и преиграване на "Анфийлд" на 4 февруари.

Ливърпул още няма загуба през сезона в Премиър лийг и не спечели единствено визитата си на "Олд Трафорд", а след триумфа над Уулвърхямптън в последния кръг тимът е в серия от 40 мача без поражение и вече преследва рекорда на Арсенал.

Срещу Уест Хям няма да видим звездното трио на "червените" Мохамед Салах, Роберто Фирмино и Садио Мане, тъй като последният е контузен.

Извън сметките заради травми са още полузащитникът Джеймс Милнър и бранителят Натаниъл Клайн.

Домакините от Уест Хям са сериозно застрашени от изпадане и заемат седемнадесето място във временното подреждане. Лондончани записаха две загуби и едно равенство в последните си три мача, които бяха срещу Уест Бромич (0:1), Лестър (1:4) и Евертън (1:1).

Уест Хям отнесе пет гола от друг кандидат за титлата - Манчестър Сити, а срещу третия в подреждането Лестър инкасира четири попадения.

Съставът на Дейвид Мойс изпитва сериозни трудности в отбрана и не се вижда как ще запази мрежата си "суха" срещу Салах и компания.

"Мърсисайдци" пък демонстрират много стабилна игра в защита, където Върджил ван Дайк е истински кошмар за противниковите нападатели, а вратарят Алисон показва класа и постоянство.

Очакванията са водачът във Висшата лига Ливърпул да си осигури комфортна преднина още преди почивката, която да увеличи до края на срещата.

Winbet има предложение Super hot залог - "мърсисайдци" да спечелят първото полувреме при завишен коефициент на 2.10 от стартов 1.74.