Реал изтърпя позор за историята, след като бе размазан с 3:7 от градския съперник Атлетико. Мачът от турнира Купа на шампионите се игра на грандиозния стадион "Метлайф" в Ню Джърси и бе първи в историята между двата съперника в САЩ.

Те се появиха на терена в почти пълни титулярни 11 от това, с което разполагат в момента. За Реал атаката бе Азар-Йович-Висисиус, а за Атлетико - Диего Коща-Мората, а вдясно и зад тях твореше Жоао Феликс - 19-годишното дете-чудо, купено за 120 милиона евро от Бенфика.

Той изведе Коща в 45-ата секунда и Атлетико поведе. В осмата минута Феликс направи 2:0, а в 19-ата резервата Анхел Кореа, заменил получилия контузия Мората, вкара отново.

Реал бе в пълен нокдаун и можеше да допусне буквално при всяка атака. В 28-ата минута актуалният носител на "Златната топка" Лука Модрич загуби детински топката пред наказателното поле и Коща вкара пак - 4:0. Нападателят, играл с традиционната си допълнителна спортна злоба, когато се изправи срещу Реал, оформи хеттрик в 45-ата минута от дузпа. Мама мия, 0:5 на почивката - това си беше кралско унижение.

Надушил кръвта на врага, отборът на Чоло Симеоне не спираше - в 51-вата минута Коща наниза четвърти гол и нещата станаха притеснителни за организаторите - може ли таблото да побере двуцифрен резултат?

Начо вкара за 1:6 в 59-ата минута, а малко след това Диего Коща даде завършен вид на един перфектен мач с марка "Диего Коща" - сби се с Дани Карбахал и получи червен картон (както и опонентът му от Реал).

20 минути преди края Витоло проби с лекота и вкара за 7:1, а следващите минути бяха кошмарни за Реал - три пропуска на Атлетико от чисти позиции и по чудо нещата не отидоха отвъд разумното... В последните пет минути Карим Бензема от дузпа и Хави Ернандес малко поотмиха срама. Но малко. 3:7.

"Сигурен съм, че ще направим силен сезон - бе категоричен Зидан след позора. - Нищо, че се представяме лошо в подготовката. Важно е да сме на ниво, когато започне първенството."

"Ние играхме като на контрола, а те - като на финал", опита да уязви неизвестно кого Серхио Рамос, но личеше, че общо взето търси какво да каже след такъв мач.

Реал загуби с травма и Лука Йович, като не е ясно доколко е сериозна. Проблемите с контузии станаха доста, съставът е късичък, но въпреки това клубът обяви, че е на часове от договорка с китайския Жансу Сунин за преминаването на Гарет Бейл в азиатския отбор.