Манчестър Юнайтед и Ливъпрул завършиха наравно 0:0 на "Олд Трафорд" в дербито на 27-ия кръг на Висшата лига.

Срещата беше с огромен залог за двата отбора и желанието им да не загубят се оказа много по-силно от това да спечелят. Мърсисайдци се борят за титлата, а съперникът им за място в топ 4.

Срещата бе скучна за неутралните зрители - втора поредна такава с участието на Ливърпул след сблъсъка с Байерн в Шампионска лига. Едва за първи път в това велико съперничество мачът свършва 0:0 в Манчестър.

Най-интересното в двубоя бяха три последователни контузии за Юнайтед в хода на първото полувреме - Андер Ерера, Хуан Мата и Джеси Лингард. Последният влезе като резерва и принуди Оле Гунар Солскяр да използва трите си смени още преди почивката.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Това направи играта на "червените дяволи" още по-предпазлива, а Ливърпул също сякаш не натисна спусъка и не потърси достатъчно устремно успеха.

Ситуации имаше и пред двете врати, но твърде семпли и несъстоятели. Мърсисайдци имаха претенции за дузпа след задържане от страна на Скот Мактомини през второто полувреме, а на другата врата Жоел Матип си отбеляза автогол, който правилно бе отменен заради засада на Крис Смолинг.

Като цяло резутлатът е повече от закономерен и двамата мениджъри ще са доволни предвид защитния стил на игра, който наложиха.

Солскяр остава без поражение във Висшата лига начело на Юнайтед. Неговият отбор  изгуби мястото си в топ 4 за сметка на Арсенал, който победи Саутхемптън с 2:0 на своя "Емирейтс".

Точни за "артилеристите" бяха Александър Лаказет и Хенрих Мхитарян с попадение още в първите 20 минути. Арсенал вече има 53 точки на четвъртата позиция с една повече от петия Юнайтед.

Ливърпул вече има само една точка аванс пред втория Манчестър Сити на върха в класирането.