Ливърпул спечели гостуването си на Фулъм с 2:1 и се върна на първата позиция в английската Висша лига.

Мърсисайдци изпревариха шампиона Манчестър Сити и имат две точки повече от него, но "гражданите" са и с мач по-малко.

Макар Ливъпрул да имаше тотално игрово надмощие в днешния мач, успехът над закъсалия на предпоследната позиция Фулъм не дойде никак лесно.

Садио Мане успя да открие в 26-ата минута. Сенегалецът сам започна атаката, а след няколко добри комбинации топката отново се озова в него и той отбеляза своя десети гол в последните десет мача.

Фулъм рядко успяваше да създаде опасни положение, но и Ливърпул пропускаше да затвори мача с втори гол.

Така се стигна до 74-ата минута, когато груба грешка на Върджил Ван Дайк и вратаря Алисон предостави топката на Райън Бабел, който наказа бившия си тим и изравни.

Ливъпрул се хвърли в атакаи и десет минути преди края съдбата се усмихна на "червените".

Съдията отсъди дузпа в полза на тима, а Джеймс Милнър вкара от бялата точка, за да донесе ценните точки на тима си.