Реал (Мадрид) стартира новата 2021-а с победа, която прати шампионите поне временно на първата позиция.

Кралския клуб победи Селта с 2:0 у дома, като мачът бе седми пореден без поражение в първенството за "белите".

По този начин Реал оглави класирането с точка повече от градския си съперник Атлетико. Разбира се, важно уточнение е, че "дюшекчиите" имат цели три мача по-малко, като още утре могат да върнат първата си позиция.

Тази вечер Реал със сигурност не изигра най-впечатляващия си мач, но пък направи нужното, за да си осигури спокойния успех.

Докато Селта владееше по-често топката и разиграваше продължително, то Реал заложи на скоростни атаки и показа добра ефективност.

Всичко можеше да се развие по коренно различен начин още от петата минута на мача. Тогава Селта можеше да поведе, но Начо изчисти топката от голлинията. Само секунди по-късно събитията вече бяха пред отсрещната врата, където Асенсио центрира, а Лукас Васкес изведе Реал напред.

Нова страхотна контраатака, но в 53-ата минута реши мача. Тогава четирима играчи в бели екипи се озоваха срещу двама противникови бранители, като Асенсио и Васкес си размениха ролите.

Този път Васкес направи асистенцията, а Асенсио се разписа, оформяйки крайното 2:0.