Нападателят от Узбекистан Елдор Шомуродов записа името си в историята на Рома, носейки първата победа (а се очаква да са доста) в ерата "Жозе Моуриньо".

Римляните спечелиха с 2:1 гостуването на Трабзонспор в първи плейоф от Лигата на конференциите, а узбекът вкара с добавка в 81-вата минута. Рома привлече Шомуродов от Дженоа това лято, а той загатва, че може да е лидерът на атаката на новия тим, начело с Жозе.

Разбира се, позицията с номер 9 изглежда запазена за Тами Абрахам, привлечен от Челси, но Елдор, както пише на фланелката му, и в генуезкия клуб, и преди това в Ростов, неведнъж е играл втори нападател. И то - с повече голове и асистенции от водещия централен атакуващ футболист.

Капитанът Лоренцо Пелегрини вкара първото попадение, а домакините изравниха чрез Андреас Корнелиус, преди узбекът да нанесе решаващия удар.

Тотнъм изненадващо падна в Португалия от Пасош Ферейра с 0:1 и поразвали отличните впечатления от победата над Манчестър Сити на старта във Висшата лига. Отново не бе в групата Хари Кейн, който продължава да е някъде между своя клуб и трансфер в Сити, но засега сделка няма. Няма и игрови минути за капитана и лидер на Тотнъм.

Малките червени дяволчета от Гибралтар - Линкълн Ред Импс, са съвсем близо до това да преобърнат историята с влизане в групова фаза на турнир на УЕФА. Те стигнаха до 1:1 навън с Рига и са фаворит в реванша.

Другите резултати в първите плейофи за влизане в групите на Лига на конференциите:

Шахтьор Караганди (Казахстан) - Макаби (Тел Авив) 1:2

Флора (Естония) - Шамрок (Ейре) 4:2

Карабах - Абърдийн 1:0

КУПС (Финландия) - Унион (Берлин) 0:4

Раков (Полша) - Гент 1:0

Жалгирис - Бодо Глимт (Норвегия) 2:2

Нефтчи (Баку) - Макаби Хайфа 3:3

Виктория (Пилзен) - ЦСКА 2:0