Ужасяваща случка се разигра по време на мач от африканската Шампионска лига.

Двубоят между мароканския Уидад Казабланка и гвинейския Хороя протичаше спокойно, защото домакините имаха тотално надмощие и водеха с 5:0.

Пет минути преди края обаче марокански нападател се откъсваше сам срещу вратаря на гостите, който скочи на шпагат, за да избие топката и се блъсна дирекно в свой съотборник, който също бе скочил на шпагат.

При ужасяващия сблъсък, вратарят Кадим Ндиайе, кой през лятото бе част от състава на Сенегал за Мондиала в Русия, счупи и двата си крака.

Видяното шокира всички играчи на терена, дори и етиопския главен съдия.

Почти всички играчи, дори и тези на противника се държаха ужасени за главата, някой дори и плачеха.

Съдията дори прекъсна мача за няколко минути, за да се успокоят всички играчи. Те все пак доиграха оставащите пет минути от мача, докато вратарят Ндиайе пътуваше към болница.

От клуба му съобщиха, че Ндиайе е претърпял две операции и му предстои дълго възстановяване.