В Белгия арестуваха Нинджата заради трафик на наркотици
Прокуратурата потвърди, че Наинголан е заподозрян в престъпление
Бившият белгийски национал Раджа Наинголан е бил арестуван в родината си като заподозрян за трафик на кокаин от Южна Америка. Нинджата, както стана известен халфът по време на престоя си в италианския Рома, е разследван за предполагаем внос на дрогата през пристанището в родния си град Антверпен.
36-годишният ветеран все още играе, макар и не на най-високо ниво, а във втородивизионния Локерен-Темсе в Белгия.
"Можем да потвърдим, че футболистът Раджа Наинголан е арестуван като част от разследването за внос на кокаин в Южна Америка. Изслушванията продължават и в момента, а в съответствие с принципа на презумпцията за невинност, на този етап няма да има повече коментари", гласи информацията от местната прокуратура.
Раджа има 30 мача за националния отбор на Белгия, а на клубно ниво е ставал шампион на Италия с Интер (2021-а) и на Белгия с Роял Антверп (2023-а).
Играл е още за Пиаченца, Каляри, СПАЛ, както и за индонезийския Баянгкара.