В лагера на Борусия (Дортмунд) цари масово недоволство от нидерландския съдия Дани Маккели, който бе рефер на снощния мач с Челси. Англичаните спечелиха с 2:0 у дома на "Стамфорд Бридж" и така продължават напред към четвъртфиналите на Шампионската лига, след като бяха загубили първия мач в Германия с 0:1.

Треньорът на "жълто-черните" Един Терзич смята, че дузпата, от която Кай Хаверц отбеляза победния гол, е била отсъдена пресилено. Първоначално германският национал нацели гредата, но съдията наред второ изпълнение заради множество влезли по-рано в наказателното поле футболисти и на двата отбора, а при повторния си изстрел Хаверц не сбърка.

"Дузпата бе твърде пресилена. Вижте от колко близо идва топката, когато се удря в ръката на Мариус Волф. Жалко е, че бе пребита, защото играчите на Челси влязоха първи в наказателното поле. Горчиво е и сме разочаровани. Не е срамно да загубиш от Челси. С оглед на двата мача, те вероятно заслужаваха повече да продължат напред", каза треньорът на гостите Терзич.

Младата английска звезда на Дортмунд Джуд Белингам пък определи отсъдената за "сините" дузпа като "абсолютен майтап".

Мениджърът на победителите Греъм Потър пък логично бе щастлив след трудното начало, което имаше начело на клуба.

"В живота има лоши, но и хубави моменти. Минахме през труден период и тази победа означава много за нас. Нещата никога не са лоши завинаги, а аз все още съм тук. Благодаря на феновете, които бяха невероятни", каза Потър.

Бенфика също е четвъртфиналист след категорична победа вкъщи с 5:1 срещу Брюж и общ резултат 7:1. Германският треньор на португалците Рогер Шмит бе повече от доволен от победата на своите футболисти, а ето какво каза.

"Гордея се с представянето на отбора. Бяхме в добра позиция след първата победа, но въпреки това проявихме уважение към този мач. Заслужихме мястото си в четвъртфиналите, а сега на дневен ред е предстоящия жребий. Ще направим всичко по силите си да преодолеем и следващия кръг', категоричен бе германецът.

Колегата му Скот Паркър пък описа загубата на своя тим Брюж като "тежка и разочароваща". Бившият английски национал похвали Бенфика за перфектната игра в заключителната фаза, както и за техническите възможности на футболистите.