Ливърпул си осигури трети финал в Шампионската лига за последните 5 сезона и очаква името на съперника си за най-ценния трофей.

Отговорът ще дойде тази вечер с изиграването на реванша между Реал Мадрид и Манчестър Сити, като испанският гранд се радва на предпочитания в лагера на Ливърпул.

Най-вече от Мохамед Салах, който бленува за отмъщение заради злощастния финал в Киев през 2018-а. Тогава египтянинът бе контузен от Серхио Рамос в средата на първото полувреме, а Ливърпул загуби битката за трофея с 1:3 след груби грешки на вратаря Лорис Кариус.

"Срещу Сити играхме няколко пъти този сезон, ясно е, че са изключителен отбор. Моето желание обаче е финал с Реал. Нямам добри спомени от предишната среща и копнея за реванш. Искам да играя и накрая да прегърнем купата", призна Салах, който със силното си представяне срещу Виляреал вече има 15 асистенции и 30 гола този сезон.

Снимка: БТА

Големият герой от реванша срещу Виляреал - Луис Диас, пък също бе емоционален. Колумбиецът влезе на почивката в игра и обърна развоя, като бе избран за номер 1 в двубоя.

След последния съдийски сигнал Диас избухна в сълзи и обясни, че е сбъднал мечтата си.

"Детската ми мечта беше да играе на финал в Шампионската лига и затова реагирах така. Всеки успех е изстрадан, но за мен европейските мачове са нещо наистина специално", призна Диас.

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп пък предпочете да не издава предпочитанията си за съперник на финала, като запази дипломатичност.

"Ще гледам с интерес реванша между Реал и Сити. С който и да играем, ще бъде огромен сблъсък. Ако можех, не бих си избрал никой от тези отбори. Който и да спечели, ще бъде заслужено и ще ги очакваме в Париж. На полувремето много хора смятаха, че мачът върви повече към 3:0, отколкото към 2:1.

Но аз знаех, че ние още сме в играта. Като видях как променихме движението си по терена през втората част, знаех, че можем да обърнем нещата в своя полза, просто трябва да отбележим. Това бе голяма победа - наистина, наистина специална", сподели Клоп.

В лагера на Виляреал настроението бе минорно, а треньорът Унай Емери не скри съжалението си от изпуснатия шанс.

"Винаги боли, когато си близо, но си се провали. Малко, много малко не ни достигна. Първото ни полувреме бе фантастично, а през второто трябваше да задържаме повече топката и да не позволяваме на съперника да отбележи. Трябваше да направим още една малка крачица, но Ливърпул е изключителен отбор и не ни позволи", заяви Емери.

Пресата в страната също отдава заслуженото уважение на Виляреал, който на полувремето водеше с 2:0 и доста притесни съперника.

"Славата беше в ръцете им", написа "Спорт", "Марка" описва реванша с лаконичното "Горди!", а "Мундо Депортиво" добавя "Мечтата оцеля само едно полувреме".

Разбира се, в Испания представянето на Виляреал минава в сянката на очаквания с огромен интерес реванш на "Бернабеу" тази вечер от 22 часа.