Изключителен екшън предложи първият олимпийски полуфинал между Испания и Мароко.

Африканците се радваха на домакинска атмосфера по трибуните, но въпреки това отпаднаха на крачка от финала.

Олимпийският тим на Ла Роха спечели след труден обрат с 2:1 и ще спори за златните медали с победителя от двубоя между Франция и Египет.

Още в началото на срещата имаше куриозна ситуация - главният съдия се контузи и срещата бе прекъсната за 12 минути, докато се осъществи смяната.

Въпреки че испанците бяха по-активният тим, се оказаха догонващои в резултата. Мароко откри резултата в 37-ата минута след гол на Суфиан Рахими от дузпа, отсъдена след консултация с ВАР. За него това бе 6-то попадение от началото на надпреварата.

Последва натиск на Испания и в 66-ата минута Фермин Лопес изравни след удар в долния ляв ъгъл. Пет минути преди края на редовното време на двубоя Фермин подаде към влезлия като резерва Хуанлу Санчес, а той с прецизен удар в долния десен ъгъл от наказателното поле не остави шансове на Мунир, смълчавайки трибуните.