Шампионът Лудогорец спечели гостуването си на Локомотив (София) с 4:2 за четиринадесетата си победа в шестнадесет мача досега през сезона. “Орлите” стигнаха до трите точки след три попадения преди почивката и още едно през втората част на стадион “Васил Левски”.

Центриране на Кирил Десподов бе отклонено от Георги Терзиев към Пиерос Сотириу, който вкара още в петата минута. Десподов имаше няколко добри възжмоности да удвои, но не успя, а това стори Сотириу в 38-ата минута, когато реализира дузпа.

Тя бе отсъдена за игра с ръка на играч от Локомотив, който бе в стената при изпълнение на свободен удар.

В добавеното време на първата част разградчани стигнаха до трети гол, който бе дело на Жордан Икоко.

Локомотив върна едно попадение непосредствено след началото на втората част, когато Октавио преодоля Серджио Падт, но почти веднага след това Десподов възстанови трите гола преднина на своя тим след асистенция на Сотириу за 4:1.

Пламен Крачунов оформи крайния резултат, засичайки с глава центриране на Валентин Николов в 64-ата минута.

Лудогорец води в първенството с 42 точки, а Локо е дванадесети с 15.