Лудогорец продължи да игаре изключително успешно срещу "Левски" в първенството. Шампионите спечелиха с 1:0 гостуването си на стадион "Георги Аспарухов" и така продължиха лошата серия на столичани в шампионатните мачове помежду им.

За последно "сините" победиха разградчани в мач от елитната ни дивизия на 13 август 2016 година, преди повече от 7 години.

Ел Джемили потърси гол още във втората минута, но стреля неточно от дистанция. Първата по-спорна ситуация дойде след 12 минути, когато Петрис навлезе на скорост в наказателното поле и падна, като домакините имаха претенции за нарушение на Сон и дузпа. Такава обаче не бе дадена.

Около десетина минути след това, в 25-ата, Руан вкара победното попадение за гостите от Разград. Той бе изведен с идеален пас от Якуб Пьтровски зад защитата, след което нямаше проблем да вкара в близкия на Пламен Андреев ъгъл за 1:0.

След попадението пък Текпетей бе закачен по крака от хвърлена от трибуните бутилка и леко преигра, падайки на земята.

До почивката нямаше други кой знае колко добри възможности и за двата отбора. Едно от икзюченията бе изстрел по земя на Уелтон пет минути преди края.

Снимка: БТА

Хосе Кордоба пък редеше нарушение след нарушение, макар вече да имаше жълт картон, като можеше да бъде изгонен още преди края на първата половйна.

Рано през второто полувреме и двата тима си размениха по няколко остри атаки, но бе какъвто и да било успех.

Сектор "Б" пък за пореден мач продължи закачката си с треньора Николай Костов издигна предупредителен транспарант към него, след което направи шоу с пиротехника.

В 58-ата минута Ел Джемили от няколко метра стреля в лявата греда на Серджио Падт, а малко след това Руан също трябваше да получи втори жълт картон, след като влезе остро в краката на вратаря Андреев.

Такъв обаче не му бе показан.

Андриан Краев също бе пощаден за удар в с лакът в лицето на Текпетей, a в 71-ата минута грубо влизане на Уелтон също бе подминато и така той се размина с наказание за Вечното дерби с ЦСКА.

След победата Лудогорец е на нетипичната шеста позиция в класирането с 20 точки. "Левски" е четвърти с 22, а между тях е ЦСКА на точка разлика и от двата отбора.