Ювентус постигна важна, но неочаквано трудна победа в домакинството си на последния в класирането на Серия А Сампдория.

"Старата госпожа" се наложи с 4:2, след като поведе с 2:0, но впоследствие допусна изравняване.

Попаденията за аванса бяха дело на Глейсн Бремер в 11-ата и Адриен Рабио в 26-ата минута, но само за две минути гостите възстановиха равенството чрез Томазо Ауджело в 31-вата и Филип Джуричич в 32-рата минута. Все пак домакините изтръгнаха трите точки след втори гол на Рабио в 64-тата минута и попадение на Матиас Соуле в 94-тата минута. Междувременно торинци пропуснаха и дузпа чрез Душан Влахович в 67-ата минута.

Така Ювентус прибави ценни три точки в актива си и вече има 38, като се изкачи до 7-ата позиция в класирането.

За Сампдория пък това бе поредно разочарование, като серията без победа набъбна до 11 мача във всички турнири, 10 от които в Серия "А". Генуезци остават на дъното на класирането с едва 12 спечелени точки до момента и по всичко личи, че следващия сезон ще се подвизават във второто ниво на италианския футбол.

Getty Images

Изненадата на кръга пък дойде в Рим, където Рома падна с 3:4 от Сасуоло. Това бе историческа първа победа за гостите на "Олимпико".

Тимът на Моуриньо бе в серия от 5 поредни домакински победи, но в крайна сметка отстъпи срещу непретенциозния си съперник, а с това изпадна и от Топ 4 в класирането.

Рома вече е пети - с равни точки с четвъртия Милан.