Рома спечели дербито на италианската столица, след като отнесе Лацио с 3:1 в среща от 7-ия кръг. Така римските вълци догониха градския си съперник, за да заличат лошия старт на сезона.

Капитанът на Лацио пропусна три чудесни възможности за гол преди Джалоросите да открият резултата в 45-ата минута чрез Лоренцо Пелегрини, който прати топката в мрежата с пета, след като Мартин Касерес не успя да изчисти топката.

Чиро Имобиле все пак се реваншира за пропуските си в 67-ата минута, след като успя да изпревари Федерико Фацио и да изравни за 1:1. Но домакините от Рома възстановиха преднината си в 71-ата минута, след като Александър Коларов се разписа директно от фаул.

Четири минути преди края на мача Фацио се реваншира за персоналната си вина при гола на Имобиле, след като се разписа с глава. Той засече центриране на Лоренцо Пелегрини.

Рома е с 11 точки от 7 мача на 5 място, като една точка повече има отборът на Лацио, който е 4-и.