Отборът на ЦСКА 1948 продължи със силното си представяне от началото на сезона и победи новака Хебър (Пазарджик) с 1:0.

По този начин макар и временно, воденият от Любослав Пенев тим се изкачи на върха в класирането с 8 точки, но това може да се промени след няколко часа, когато своя двубой играе шампиона Лудогорец.

Днес в символичното си гостуване, което се игра на националния стадион "Васил Левски", ЦСКА 1948 не остави никакво съмнение в превъзходството си над новака в елита, като резултатът можеше да е далеч по-сериозен.

Но на два пъти гредата спря ЦСКА 1948, ВАР отмени гол заради засада, а вратарят на пазарджишкия тим Петър Дебърлиев спаси няколко положение, с което нелсучайно се превърна в играч на мача.

Единственият гол днес падна още в 10-ата минута, когато правещият страхотен сезон Георги Русев овладя центриране на Топузов и от близка дисатанция откри.

В следващите минути Александър Колев и Марио Топузов нацелиха гредата, а играчите в "червено" направиха и доста пропуски. Дори и статистиката от над 20 удара и 40 центрирания, показва каква доминация имаха символичните гости през целия мач.

Макар ЦСКА 1948 да не реши мача с втори гол, до края трудно се виждаше как Хебър ще успее да стигне до изравняване.