Дълго чакани и интересни за гледани. Такива по традиция бяха и тази седмица "Трите мача за уикенда". Следихме с интерес дебюта на Ферарио Спасов начело на Ботев, продължаващия възход на градския съперник Локомотив и разбира се, най-големия мач в Англия - Манчестър Юнайтед - Ливърпул. Над 340 от вас участваха в играта ни с прогнози, а преди да обявим петимата късметлии сред общо десет познали трите крайни резултата, да видим...

Какво се случи в трите мача?

Ботев Пд - Лудогорец 0:1

Дебютът на Ферарио Спасов начело на Ботев бе донякъде успешен. Въпреки загубата, домакините играха силно и пропуснаха немалко положения, в които да отбележат срещу Лудогорец. Вратарят на гостите Пламен Илиев направи поредния си силен мач и така и не допусна изравнително попадение, след като разградчани поведоха още в седмата минута с гол на Жоржиньо. Направи впечатление, че Станислав Генчев започна мача без изявен нападател. Очаквано Клаудио Кешеру получи почивка преди домакинството на Еспаньол в четвъртък, а Якуб Шверчук остана на пейката за сметка на Дан Битон. Така израелецът и Марселиньо трябваше да заместят липсата на типична "деветка". В Ботев могат да са доволни от играта си, защото въпреки ранния гол показаха страст и качествен футбол до края на мача. Отличен дебют за клуба направи и 18-годишният Димитър Тонев, който записа първи официални минути дни, след като навърши пълнолетие. Ефектът на сменения треньор вероятно бързо ще отмине, но Ферарио Спасов ще трябва да започне да печели мачове в един странен период на "жълто-черните", в който изглежда ще се харчи за стадион, а не за играчи.

Локомотив Пд - ЦСКА 1:0

Неделният ден беше също горещ във футболно отношение отново в Пловдив, но в парк Лаута. Локомотив би ЦСКА с 1:0 и се утвърди в Топ 3 на българския елит. Отборът на Бруно Акрапович вече има 7 точки преднина от "червените", които остават четвърти в класирането. "Смърфовете" делят втората позиция в класирането с Левски и са на 4 т. от лидера Лудогорец. Изобщо, 2019-а определено е годината на Локо (Пд). В неделя домакините имаха нужда и от доза късмет за победата над ЦСКА.

Победният гол на Томашевич в 16минута се оказа не съвсем редовен, но съдийската бригада не видя засадата в ситуацията, която Парвиз Умарбаев изработи. Попадението бе зачетено, а до края на мача Локомотив доказа, че заслужава успеха. Гостите също имаха своите шансове, повечето от които бяха пропиляни по традиция от Али Соу. Пропадането на "червените" продължава, а неприятният вкус за феновете на столичани бе и присъствието на Люпко Петрович на мача. След серията от треньорски смени в ЦСКА изглежда, че дали Добри Митов, Люпко Петрович или Милош Крушчич е записан като старши треньор в тимовия лист - значение за резултатите няма.

Снимка: BulFoto

Манчестър Юнайтед - Ливърпул 1:1

Голямото дерби на английския футбол завърши без победител. Оле Солскяер бе поставен под напрежение, заради слабия старт на сезона и въпреки очакванията, че Юнайтед може да има нов треньор след този мач, домакините не загубиха и норвежецът поне засега остава начело на тима. Ливърпул игра без Мохамед Салах и не успя да създаде обичайния брой ситуации пред вратата на Де Хеа. Клоп се оплака, че откато е треньор в Англия Манчестър Юнайтед винаги играе много дефанзивно срещу неговия тим, но колкото и да е симпатичен германецът, трябва сам да призне, че отборът му не изигра най-силните си 90 минути на "Олд Трафорд". Домакините поведоха чрез Маркъс Рашфорд, а гостите измъкнаха равенството пет минути преди края с попадение на Адам Лалана. Голът на домакините предизвика спорове и коментари след като бе прегледан с ВАР, защото в началото на атаката имаше съмнения за нарушение на Линдельоф, но реферът така и не видя нищо нередно.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

ИГРАТА

340 участници, 10 познали и 5 късметлии, които печелят нашите награди. Ето и имената на хората, на които казваме ЧЕСТИТО след жребия между познавачите. А за всички останали идва епизод 12 от "Трите мача за уикенда".

Мариян Янков (печели за втора поредна седмица)