Лудогорец и ЦСКА 1948 завършиха наравно 1:1 в дербито на втория срещу третия от 18-ия кръг на българския футболен шампионат.

Разградчани и "червените" си размениха по едно попадение в последните 15 минути, но отборът на Анте Шимунджа ще има претенции към съдиите след спорно отменен гол на през първото полувреме.

Равенството запазва позициите на двата отбора - Лудогорец е втори с 39 точки, на пет зад ЦСКА, но и с два изиграни мача по-малко. Отборът на Любослав Пенев пък е трети с 36 точки с равни мачове с тима на Саша Илич.

Това е трети пореден мач, в който Лудогорец не успява да победи ЦСКА 1948. През миналия сезон загуби с 0:2 като гост, а през този стигна до 2:2 при визитата си в Бистрица. Равенството за Лудогорец идва след пет поредни победи в шампионата, а ЦСКА 1948 продължи серията си без загуба, като тя вече наброява осем двубоя.

Снимка: БТА

Днес шампионите изиграха силно първо полувреме, в което доминираха. В 12-ата минута удар на Кирил Десподов бе спасен от Даниел Наумов, а най-спорният момент дойде в 17-ата минута. Тогава Якуб Пиотровски центрира от десния фланг, а Матиас Тисера прати топката във вратата с глава. Всичко изглеждаше нормално, но след няколко минути пауза ВАР отмени попадението заради засада на Матиас Тисера няколко секунди по-рано в хода на атаката. Нито повторенията, нито стоп кадъра убедиха, че такава наистина има.

В 26-ата минута удар на Каули Оливейра опасно прелетя до лявата греда на Наумов. През втората част Лудогорец също беше по-активният отбор и шут на Рик Джонатан също не намери целта. Гостите също показаха зъби с опасни изстрели на Георги Русев и Джонатан Перейра.

В 72-ата минута Каули изпусна сам срещу вратаря, опитвайки да го прехвърли. Четири минути по-късно обаче Лудогорец поведе. Бърнард Текпетей бе изведен и първият му удар блокира в защитник. При втория му опит обаче прошка нямаше и разградчани откриха резултата.

Снимка: БТА

ЦСКА 1948 в пореден мач доказа, че не е отбор за подценяване, за да изравни резултата в 84-ата минута. Националът Радослав Кирилов вкара с фантастично изпълнение, при което технично копна топката и я прати в далечния ъгъл за 1:1. Един от най-красивите голове през този сезон в елита.

В края на мача Лудогорец натисна здраво, а опасен удар на Каули рикошира в Реян Даскалов преди топката да излезе в корнер.

Малко след това Джонатан Перейра от гостите беше изгонен с червен картон, след като изрита в главата Бърнард Текпетей.

В 95-ата минута пък удар на Каули в близкия ъгъл беше спасен блестящо от Наумов и така "червените" опазиха точката си.