Барселона победи Атлетик Билбао с 1:0 при гостуването си на "Сан Мамес" в много интересен мач от 25-ия кръг в Ла Лига.

Каталунците сякаш не заслужаваха да спечелят този двубой, но с голяма доза късмет, намеса на ВАР при отменен гол на баските в края и супер спасявания на Марк-Андре Тер Щеген, успяха да вземат трите точки.

По този начин блаугранас върнаха преднината си от девет точки на върха пред Реал Мадрид при 13 оставащи кръга до края.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ >>>

Феновете на Билбао за пореден път предложиха невероятна атмосфера, с която да подкрепят своите любимци, но си тръгнаха разочаровани, въпреки силната игра на своите любимци.

Барса започна силно мача и Левандовски направи пропуск в 17-ата минута.

На другата врата първата супер намеса на Тер Щеген дойде в 32-ата минута след шут на Иняки Уилямс. От последвалия корнер Раул Гарсия нацели гредата чрез удар с глава.

И когато изглеждаше, че домакините имат превъзходство, Барса поведе в продължението на първата част, когато с перфектен пас Серхио Буескетс намери Рафиня и бившият халф на Лийдс реализира с диагонален шут.

През втората част почти всичко интересно бе пред вратата на тима на Шави. В 72-ата минута Тер Щеген спаси удар на Беренгер.

В 87-ата минута Иняки Уилямс бе изведен зад защитата и показа страхотна скорост преди най-после да преодолее германския страж. ВАР обаче се намеси и отсъди игра с ръка на Икер Муниан при отнемането на топката в хода на атаката.

В 93-ата минута Билбао отново по чудо не изравни. Нико Уилямс не уцели топката от чиста позиция, а след това Юри Берчиче видя поредното изумително спасяване на Тер Щеген. Последва още една добавка, при която Маркос Алонсо отрази пред гол линията удар на Ойер Зарага.

В крайна сметка Атлетик отправи цели 15 удара в мача, но така и не стигна до попадение. Така остава на девети в таблицата с 33 точки.