Челси победи Лестър с 2:1 след един луд мач, пълен с емоции, отменени голове и някои много странни намеси на системата ВАР. Победата доближава на ръка разстояние "сините" от Лондон до място в топ 4, което бе под сериозен въпрос преди този двубой. А и е някакво отмъщение за загубения само преди три дни финал от същия съперник в Купата на Футболната асоциация.

Тогава пак имаше намеси на ВАР, срещу които Челси сериозно роптаеше, особено за отменен гол в последните секунди.

През първото полувреме в шампионатния мач бяха отменени два гола на Тимо Вернер, като и в двата случая решенията бяха точни. Първо имаше засада на нападателя, а после той вкара топката във вратата с ръка. За да е пълна драмата на тези първи 45 минути, съдията Майк Дийн мистериозно пропусна да отсъди явна дузпа за домакините, а даде фаул в атака на Вернер срещу Юри Тилеманс, който ритна играча на Челси. ВАР се намеси, но не откри нередности за почуда на всеки, който гледа мача у дома и ясно видя какво се случи.

На трибуните близо 8000 фенове вдигаха шум за поне пет пъти повече - от днес във Висшата лига отново има зрители по стадионите. Те видяха как техният любим отбор напълно доминираше и изпусна куп положения, но до почивката резултатът остана 0:0. Ударите бяха 14-1, но голове нямаше.

След паузата обаче нещата дойдоха по местата си - първо Антонио Рюдигер вкара след корнер, а после Дийн даде дузпа за нещо далеч по-дребно и съмнително като нарушение от това, което подмина. От бялата точка Жоржиньо вкара за 2:0. Лестър стигна до гол в 76-ата минута чрез Келеши Ихиеначо, а в края Айозе Перес изпусна златен шанс да даде точката на гостите. А това може да се окаже пропуск с огромно значение.

Защото трите точки пращат Челси трети с 67 т., а Лестър остава с 66. Ливърпул е пети с 63, като утре играе мачът си по-малко като гост на неособено приятния домакин Бърнли. Победа на бившите вече шампиони обаче ще ги прати над Лестър по голова разлика (в момента +1 в полза на "червените").

И тогава сметките за последния кръг стават сложни.

Челси ще гостува на Астън Вила в неделя, Лестър приема Тотнъм, а Ливърпул е домакин на Кристъл Палас. Ако спечели в сряда, тимът на Клоп влиза в престрелка с "лисиците" за това кой ще бие с повече в последния кръг, за да вземе четвъртото място!

Адам Уебстър (Брайтън) след гола срещу Манчестър Сити

На Юог, в Брайтън, феновете се завърнаха за велик мач - домакините, вече без притеснения от изпадане, обърнаха шампиона Манчестър Сити от 0:2 до 3:2.

Гостите вкараха чрез Илкай Гюндоган и Фил Фоудън, въпреки че от 10-ата минута бяха с човек по-малко заради изгонването на Жоао Кансело.

Но в 50-ата минута Леандро Тросар намали, а после двама огромни защитници - Адам Уебстър и Дан Бърн, обърнаха резултата за победа на Брайтън.

В Саутхемптън гостите от Лийдс взеха победа с 2:0 и затвърдиха отлична форма в края на сезона. Новакът, воден от Марсело Биелса, е вече осми с 56 точки пред състави като Евертън, Арсенал, Уулвърхемптън и т.н.

Патрик Бамфорд и Тайлър Робъртс вкараха за успеха на Лийдс.

На "Олд Трафорд" имаше най-много фенове - над 10 000, заради огромния капацитет на стадиона. Но там имаше и най-странната атмосфера... Наред с подкрепата за Манчестър Юнайтед, хората бяха дошли със зелено-жълтите шалчета, символ на съпротивата срещу собствениците от фамилия Глейзър.

А скандиранията и песните против омразните шефове бяха повече от тези в подкрепа на играчите. От седмици феновете се бунтуват срещу собствениците и дори успяха да попречат да се изиграе на първоначално определената дата мачът срещу Ливърпул, след като влязоха на стадиона и предизвикаха бунтове.

Юнайтед не успя да ги зарадва и направи само 1:1 с изпадналия вече Фулъм, като Единсон Кавани вкара страхотен гол от над 30 метра, прехвърляйки вратаря Алфонс Арелоа. Но гостите не се предадоха и Джо Брайън изравни.

"Червените дяволи" завършват сезона с допуснати 28 гола на свой терен, което е най-лошата им такава статистика от 58 години. За това допринасят, естествено, и двете много тежки загуби - 1:6 от Тотнъм и 2:4 от Ливърпул, както и ремито 3:3 с Евертън. Реално - 13 попадения са инкасирани само в тези три домакинства.