Тотнъм победи Челси с 1:0 на "Уембли" в първи полуфинален двубой от турнира за Купата на Лигата в Англия и стана фаворит за класиране на финал преди реванша.

"Шпорите" изиграха много силен тактически мач и почти изцяло неутрализираха силните страни на своя лондонски съперник. Виновник е Маурисио Почетино, който остави инициативата на Челси, но хората на Маурисио Сари не направиха достатъчно да си тръгнат поне с равенство.

Единственото попадение падна в 26-та минута, когато Хари Кейн си спечели дузпа. Нападателят бе изведен зад защитата и остана впечатление за засада. Откъсна се и бе съборен от вратаря Кепа. След разглеждане с ВАР се видя, че Кейн е в редовна позиция и логично бе отсъдена дузпа. Потърпевшият застана зад бялата точка и хладнокръвно откри.

В края на полувремето дойде най-добрата ситуация за "сините", когато младият Калъм Хъдсън-Одой опита да прехвърли вратаря Газанига и топката срещна горната греда.

През втората част Челси почти изцяло владеееше инициативата, но се затрудняваше да създаде адекватни голови положения. Един хубав удар на Канте бе спасен от вратаря. Хората на Маурисио Сари поискаха две дузпи в хода на второто полувреме за игра с ръка, но претенциите им на пръв поглед бяха неоснователни.

Реваншът е на 22 януари на "Стамфорд Бридж", а в сряда (9 януари) ще се изиграе първия полуфинален мач между Манчестър Сити и Бъртън Албиън.