Ливърпул завърши годината с победа и продължи невероятния си поход към чаканата вече три десетилетия титла на Англия.

Мърсисайдци победиха гостуващия Уулвърхемптън с 1:0, като по този начин запазиха убедителната си преднина в челото на таблицата.

Момчетата на Юрген Клоп имат 13 точки повече и мач по-малко от втория Лестър. Освен това Ливърпул е все още непобеден във Висшата лига през сезона.

Серията без загуби на домашната сцена на мърсисайдци е невероятна, като те загубиха само първия си мач за календарната година. Поражението дойде на 3 януари от Манчестър Сити, като в крайна сметка се оказа фатална в борбата за титлата на миналия сезон.

Този път обаче изглежда, че проблеми няма да има и "червената" част на град Ливърпул ще има огромни поводи за празненства.

Днешният успех обаче не дойде никак лесно. Едва ли и някой е очаквал, че ще бъде така, предвди това, което "вълците" сториха срещу Сити преди 48 часа (3:2).

Мачът също така бе съпътстван от доста спорове, дошли в края на първата част, в която всъщност бе решен той.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

В 42-ата минута Садио Мане откри за домакините, но първоначално реферът отсъди игра с ръка на Адам Лалана.

Тогава се намеси системата за видео повторения, която показа, че всъщност асистенцията на Лалана е с рамо, не с ръка - 1:0 за Ливърпул.

Само три минути по-късно обаче, гостите стигнаха до изравняване, но бурната им радост бе прекъсната, защото съдията отново получи сигнал в слушалката си.

ВАР отмени попадението заради засада на човекът направил асистенцията - Джони Кастро.

Оказа се, че милиметри от обувката на испанеца са в нередовна позиция.

През втората част мачът отново продължи да е доста равностоен, като в заключителните 15 минути Уулвърхемптън бе дори по-опасният тим.

Играчите в оранжеви екипи пропиляха няколко шанса, като в крайна сметка Ливърпул изстрада и тази победа, като е с крачка по-близо до титлата.