Реферите зад системата за видеоповторения (ВАР) направиха поредно безумно решение във Висшата лига и не за първи път потърпевш е отборът на Тотнъм.

"Шпорите" водеха с 1:0 на Нюкасъл в среща от третия кръг, когато в 96-ата минута бе отсъдена дузпа за игра с ръка на Ерик Дайър. Калъм Уилсън я реализира за крайното 1:1.

Мениджърът на домакините в този мач - Жозе Моуриньо, побесня край страничната линия и с право, тъй като за пореден път системата взима подобно решение срещу неговия тим.

Дайър, с гръб към топката бе разперил дясната си ръка, след като миг по-рано бе изблъскан от съперников играч. Топката срещна ръката му, а в продължение на над минута реферите чертаха линии, с които да видят дали Анди Керъл от Нюкасъл не е в засада. Графиките така и не убедиха правотата на решението, като именно Керъл прати топката с глава в ръката на Дайър от непосредствена близост. Минути по-рано в подобна ситуация в другото наказателно поле играч на Нюкасъл игра с ръка и не последва нито сигнал, нито разглеждане с ВАР.

Решенията вбесиха Жозе Моуриньо, който влезе в съблекалнята преди края на мача и трудно можеше да си намери място.

Иначе Тотнъм поведе в резултата в 25-ата минута, когато Хари Кейн направи петата си асистенция в последните два мача и намери Лукас Моура, който реализира.

"Шпорите" изиграха най-силния си мач от началото на сезона и заслужаваха победата, но множеството им пропуски, сред които и две греди на Хюн-Мин Сон, ги лишиха от втори гол, което в крайна сметка ги лиши от две от трите точки.

Решенията на ВАР продължават да са много дискусионни от началото на Висшата лига, въпреки че вече съдиите гледат ситуациите на мониторите.

Дузпата бе 18-а отсъдена от началото на сезона.

В мач, който се игра по-рано през деня, новакът Лийдс победи Шефийлд Юнайтед като гост с 1:0.