Реал Мадрид тръгна плавно с 2:1 в първенството на Испания, след като обърна резултата при гостуването на Алмерия. Шампионите имаха проблеми с надъхания съперник, голямата влажност и жегата на брега на Средиземно море, а и с това, че топката сякаш отказваше да влезе във вратата на домакините.

И все пак - този Реал на Анчелоти, първенец на Испания и Европа, изглежда винаги намира начин.

Алмерия поведе рано-рано, като още в шестата минута защитата на "балета" заспа и Рамазани, бивш нападател и от академията на Манчестър Юнайтед, вкара безпроблемно, останал сам срещу Тибо Куртоа.

На Реал му трябваха десетина минути да се съвземе от шока, след което вратата на Алмерия бе атакувана като през средните векове, когато градът на крайбрежието два пъти е бил под обсада за дълги години. Мадрид стреля общо 29 пъти към стража Фернандо Мартинес, като 15 шута бяха в рамката на вратата. Топката обаче не влизаше, а минутите минаваха.

Лукас Васкес изравни в 61-вата, след като Мартинес отново спаси удар на Тони Кроос, а при добавката стана разбъркване, Карим Бензема не успя, но Васкес се намеси и изравни.

ВИЖТЕ КАРТИНА ОТ МАЧА С НЕЗАБАВНИЯ ЕФЕКТ ОТ СМЯНАТА НА АНЧЕЛОТИ>>>

Обсадата продължи (за щастие без жертви и кръвопролития, други времена са), а в 74-ата минута Карло Анчелоти направи смяна. Докато я подготвяше и даваше инструкции на Дейвид Алаба край тъчлинията, Лука Модрич бе фаулиран пред наказателното поле. Изпълнението бе задържано, Алаба влезе, заложи топката и стреля неспасяемо с левачката под гредата - 1:2!

"Анчелоти ми каза да вляза и да бия този фаул, защото ще вкарам гол от него", призна австриецът след мача. Вдъхновен ход, спечелил трите точки за фаворита и шампион на Ла Лига.

Голямата новина преди двубоя от лагера на Реал обаче бе друга. Треньорът обяви, че това е последната му работа в професията и след края на престоя в Мадрид, се пенсионира.

Карло е на 63 години, като от точно 30 е в изключително изискващата гилдия на треньорите - първо като асистент в националния тим на Италия при Ариго Саки, а след това като самостоятелен наставник в Реджана, Парма, Ювентус, Милан, Реал, Челси, ПСЖ, Байерн, Наполи и Евертън.

Четири пъти е шампион на Европа. Настоящият му договор с Реал изтича през 2024-а и ако не бъде удължен, това ще означава, че на 65 години Карло Анчелоти ще се отдаде на семейството, любимите паста и сирена, и градинарството в родната Емиля-Романя.