Аталанта продължава да вдъхновява неутралните фенове в Европа и да пише със "златни" букви" своята европейска история.

Скромният тим от Бергамо постигна нов впечатляващ успех, този път с 4:3 над Валенсия и с общ резултат 8:4 намери място в четвъртфиналите на Шампионска лига.

Аталанта отново доказа, че е тим, който не мисли особено за играта в отбрана, а само и единствено за атаката, предоставяйки шоу на всеки. За жалост, на трибуните нямаше хора, които да видят спектакъла. Стадион "Местая" остана празен като предпазна мярка срещу коронавирус.

Предпазна мярка обаче нямаше срещу един от играчите на терена - Йосип Иличич. Словенецът изживя най-страхотната вечер в кариерата си, вкарвайки и четирите гола за Аталанта, които вече имат трицифрена бройка голове през сезона.

А преди тази кампания бергамаските не бяха играли в Шампионска лига. След първите си 4 мача в тунрира, в края на месец октомври, те имаха едва една точка и никой не вярваше, че ще преминат групите.

Е, направиха го, а вече са и на четвъртфинал, при това по доста впечатляващ начин. А след този мач играчите позираха с надпис, който гласеше: "Бергамо, това е за теб, дръж се.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Снимка: Getty images/Gulliver photos

Шоуто стартира именно Иличич, изработвайки си дузпа още в третата минута. Той взе топката, за да изпълни наказателния удар и бе точен, увеличавайки аванса на Аталанта в общия сблъсък.

Валенсия обаче не се предаде и се хвърли в атаки, които дадоха резултат в 21-ата минута. Тогава бившият играч на Лудогорец - Хосе Луис Паломино се подхлъзна и позволи Гамейро да му открадне топката, за да я прати във вратата за 1:1.

В края на първата част обаче гостите от Аталанта удариха пак, не и без сериозна доза шанс.

След тъч топката стигна до наказателното поле, където нелепо се удари в ръката на Муктар Диакаби и съдията посочи бялата точка за втори път в мача.

Зад топката отново застана Йосип Иличич, който вкара втори гол за тима си.

Валенсия обаче стартира ударно втората част и до 67-ата минута успя да обърне, при това напълно заслужено.

Кевин Гамейро вкара втория си гол в мача, а със страхотен прехвърлящ удар Феран Торес направи резултата 3:2.

И когато изглеждаше, че Валенсия може да мечтае за нещо повече, Иличич отново се намеси и с мощен удар от границата на наказателното поле изравни.

Словенецът нанесе четвъртия си удар в 82-ата минута. Той получи топката от Фройлер и донесе новия впечатляващ успех на тима си.

По време на мача Испания реши да спре всички полети от и до Италия. Интересно дали това ще засегне и бергамаските.