Аякс и Ювентус завършиха наравно 1:1 на "Йохан Кройф Арена" в първа четвъртфинална среща от Шампионска лига и оставиха всичко да се решава в Торино.

Амстердамци изиграха трети пореден впечатляващ мач в турнира след двата срещу Реал (Мадрид) на осминафиналите. Те надиграха своя съперник най-вече през втората част и могат да съжаляват, че не се прибират с успеха, тъй като го заслужаваха.

Ювентус сякаш бе изненадан от енергията на съперника си, но успя да поведе в резултата със 125-ия гол на Кристиано Роналдо в турнира, а в края на сблъсъка имаха шанс също да победят.

Португалската суперзвезда доказа, че Аякс е любимата му жертва в Европа, тъй като вече има осем попадения в шест сблъсъка. Истината обаче е, че Аякс изигра и много силно първо полувреме, но подобно на мача с Реал логиката не възстържествува и се оказа изоставащ.

Първата добра ситуация обаче бе за Юве. Силен удар на Федерико Бернардески мина на опасна близост от вратата. След това дойдоха и положенията за Аякс. Удар на Хаким Зиех в 18-та минута бе спасен прекрасно Войчех Шчесни. Топката отиваше право в горния му десен ъгъл.

След това дойде най-добрият шанс за Аякс за полувремето. Удар на Ван де Беек мина на сантиметри от дясната греда. На другата врата Бернардески отново пропусна, но късметът се усмихна на Юве.

В последната минута на първото полувреме "бианконерите" удариха чрез краля на Шампионската лига. След страхотна контраатака Жоао Кансело центрира към непокрития Роналдо, който с глава прониза Андре Онана.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Справедливостта обаче възтържествува в първата минута на второто полувреме. Давид Нерес вкара с фантастичен фалцов удар, за да изравни за 1:1.

Минути по-късно Талиафико изстреля снаряд към вратата, но топката мина встрани. Холандците натискаха. Голът даде голям импулс на домакините и те продължиха да диктуват събитията на терена. Отправиха няколко удари, но или неточни или леки.

Снимка: AP/БТА

Десетина минути преди края дойде нов голям шанс за Аякс. Резервата Екеленкамп отправи силен удар, който бе спасен от Шчесни. Юве трябваше да благодари на стража си.

Гостите обаче отвърнаха подобаващо. Удар на друга резерва - Дъглас Коста, срещна гредата секунди по-късно.

Реваншът е на "Ювентус Стейдиъм" на 16 април.