Битката за титлата в Италия продължава да има доста странен и тотално непредвидим сценарий.

В последните седмици лидерите в таблицата не спират да бъркат, като изключение не направиха и днешните двубои на първите два тима в класирането - Милан и Интер.

Градските съперници направиха ремита в два наглед леки мача, които трябваше да завършват без проблеми и с три точки в техния актив.

Милан направи 1:1 с Удинезе у дома, а пък часове по-късно Интер направи нулево реми в гостуването си на предпоследния в класирането Дженоа. Видео от мача вижте на MAXSport.live.

Така Милан запази първата си позиция с 57 точки, но има мач повече от Интер, който е с 55, както и от Наполи, който е с 54 пункта.

Вечерта започна на "Сан Сиро" с мача на Милан, който се изправяше срещу 15-ия в класирането Удинезе. И "росонерите" играха на нужното ниво през първата част, когато пропиляха няколко положения, а в 29-ата минута Рафаел Леао вкара за заслуженото 1:0.

През втората част обаче Удинезе бе по-агресивният тим в търсене на изравняване, което гостите успяха да извоюват в 66-ата минута.

Тогава Перейра опита задна ножица, която се превърна в ефективна асистенция към Удоджи, който просто сложи бедрото си и отклони топката във вратата за крайното 1:1.

Това бе отличният сценарий за Интер, който по-малко от час след края на мача на "Сан Сиро", имаше гостуване на закъсалия на предпоследното място тим на Дженоа. Но "нерадзурите" така и не успяха да пробият защитата на "грифоните", които записаха своето пето поредно реми в шампионата.

През първото полувреме шампионите бяха доста беззъби в атака, а въпреки натиска през втората част, няколко шанса пред Мартинес и гредата на Дамброзио, двете нули на таблото е Генуа не се промениха.

Така Милан и Интер отново сбъркаха, а погледите ще бъдат насочени към Рим в неделя, където Наполи гостува на Лацио и ще опита да догони лидерите.